Obec Habovka

Habovka je malá podhorská obec so širokými možnosťami v lete turistiky a v zime lyžovania a zimných športov. Celoročne je možné využívať termálne kúpaliská v Oraviciach a v Bešeňovej.
V zime hostia využívajú lyžiarske centrum v Habovke (1 km) alebo dve lyžiarske strediská (Janovky a Milotín) v Zuberci (2-3 km). Najideálnejšie lyžiarske podmienky sú však na Zverovke - Spálená dolina (8 km). Hostia môžu využiť sedačkovú lanovku (1450 m) a dva menšie vleky (400 a 850m). Lyžiarsky servis, požičovňa, občerstvenie, bufety a veľa doplnkových služieb sú samozrejmosťou. Na svoje si prídu i hostia, ktorí uprednostňujú a bežecké lyžovanie na udržiavaných tratiach, ktoré vedú z Habovky cez Zuberec až na Zverovku.

Pohľad na Habovku
Pohľad na Habovku, v pozadí Západné Tatry - Roháče

V lete návštevníci môžu absolvovať krátke i dlhšie turistické túry v Roháčoch - Západných Tatrách. Výber je skutočne veľký. Od krátkych turistických prechádzok po okolí Habovky a Zuberca až po náročné hrebeňové túry v Roháčoch.
Okolie Habovky je bohaté aj na lesné plody. Zber húb, čučoriedok a malín je veľmi príjemným spestrením dovolenky.
Zdolávať doliny a okolité cesty na bicykloch tiež patrí k vydarenej dovolenke. Hostia sa vydávajú na kratšie i dlhšie cesty do okolia Oravíc, na Zverovku a niektorí aj na Liptovskú Maru (30 km), alebo Oravskú priehradu (28 km).

Webdesign © 2008 3omedia, Photos © Peter Leginus